Úterý 25. ledna. Svátek má Miloš.

Fincentrum požaduje po bývalých zemských ředitelích 71,6 mil. Kč

„S ohledem na obchodní tajemství nemohu komentovat konkrétní obchodní případy ani jména, mohu jen potvrdit, že jsme vůči několika bývalým spolupracovníkům uplatnili pohledávky za celkem 71,6 milionu korun,“ uvedl Filip Duchoň, generální ředitel finančně poradenské společnosti Fincentrum.

Pohledávky vůči bývalým zemským ředitelům Fincentra jsou kryty osobními směnkami. „Jsem přesvědčen, že díky ručení osobními směnkami naše nároky snadno a rychle vymůžeme,“ prohlásil Filip Duchoň.

Fincentrum dalo výpověď nejprve zemskému řediteli René Borovičkovi a následně dalším třem zemským ředitelům Martinu Kovářovi, Tomáši Martinovskému a Josefu Bittnerovi. „Tito ředitelé usilovali o odvedení části poradenské sítě a ztratili důvěru managementu i akcionáře společnosti,“ uvedlo k výpovědi smlouvy Fincentrum.

„Vzniklou situaci řeším s advokátní kanceláří. Podle mého právního výkladu nárok na pokutu nevznikl. V případě, že Fincentrum vyplní směnku, bude takový postup v rozporu se smlouvou i právními předpisy,“ reagoval René Borovička.

Zdroj: E15.cz

3 komentáře: “Fincentrum požaduje po bývalých zemských ředitelích 71,6 mil. Kč”

 1. Anonym napsal:

  Fincentrum se stébla chytá? Zajímalo by mě, kolik výpovědí po provizním termínu na centrálu přišlo.

 2. Insider napsal:

  Fincentrum? ta otevřená firma pro každého s volnou smlouvou a osobní bianco směnky a závazky lidi za desítky milionů? to přece není možné. :))))

  tak snad si v Trustu už dají pozor. tam se směnky podepisují taky. 🙂

  • xyz napsal:

   Podepsat směnky byla hloupost. Zkomplikovali si život a klidně mužou mít do vánoc sebraný baráky, ty svoje béemwé a obstavený účty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.