Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Fincentrum Media vyhlásí za rok 2008 ocenění MasterCard Banka roku v pěti zemích: v České republice, Maďarsku, na Ukrajině a nově v Polsku a ve Slovinsku

Prestižní ocenění MasterCard Banka roku získají za rok 2008 finanční instituce v pěti zemích střední a východní Evropy. První ročník vyhlásilo Fincentrum v roce 2002 v České republice. Po pěti úspěšných ročnících padlo rozhodnutí rozšířit ocenění tak, aby získalo evropský rozměr – od té doby přibyl každý rok jeden nový trh, kde Fincentrum vyhlašuje Banku roku. (Tisková zpráva Fincentrum)

„První zahraniční destinací mimořádně úspěšného konceptu ocenění se stalo v roce 2006 Maďarsko. O rok později jsme přidali Ukrajinu a v letošním roce přibude Polsko. V únoru 2009 poprvé vyhlásíme Banku roku ve Slovinsku,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění MasterCard Banka roku.

MasterCard Banka roku je zaměřená především na retailové banky a jejich produkty. Ocenění je udělováno ve třech hlavních kategoriích: Banka roku, Nejdůvěryhodnější banka roku (kategorie hlasování veřejnosti) a Nejdynamičtější banka roku. Velmi prestižní kategorií se stal Bankéř roku. Hlavní ceny jsou doprovázeny produktovými kategoriemi, které se na jednotlivých trzích liší podle trendů na daném bankovním trhu.

Jako první proběhne letos vyhlášení Banky roku v Maďarsku (16.10.2008), následovat bude Ukrajina (27.10.2008), Česká republika (26.11.2008) a Polsko (15.12.2008). MasterCard Banka roku 2008 v Ljubljani bude vyhlášena v únoru 2009.

MasterCard Banka roku vyhlašovaná Fincentrem se stala největším evropským bankovním oceněním, které kombinuje hlasování odborné poroty a široké veřejnosti. Jen v letošním roce se může do hlasování o Nejdůvěryhodnější banku roku zapojit ve čtyřech zemích více než 105 milionů obyvatel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.