Pátek 22. března. Svátek má Leona.

Fincentrum má našlápnuto k vrcholu

Obrat společnosti Fincentrum rostl v České republice v prvním pololetí o 9,5 procenta i přes výrazné snížení počtu finančních poradců. Na českém a slovenském trhu dosáhla finančně-poradenské společnosti společnost v prvním pololetí obratu 763 milionů korun, meziročně tak vzrostl o 12,1 procenta.

Distribuce finančních produktů se mění. Na trhu konečně přestává být prostor pro pouhé „prodejce“ finančních produktů a klienti začínají rozlišovat, kdo skutečně radí a kdo jen prodává. Sázka na kvalitu se nám v těchto časech velmi vyplácí,“ uvádí Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Fincentrum se rozloučilo za poslední rok s několika stovkami finančních poradců, kteří neměli finanční poradenství jako hlavní činnosti, případně nevyhovovali nárokům na kvalitu. „Zbývajících řádově 1 500 aktivních profesionálních poradců na českém trhu dokázalo přesto vygenerovat historicky rekordní obrat, což logicky znamená, že také rapidně zvýšili své vlastní příjmy,“ dodává Petr Stuchlík.

Zdroj: Tisková zpráva Fincentrum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.