Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Fincentrum a Česká spořitelna ukončily spory

Fincentrum a Česká spořitelna se dohodly na ukončení právních sporů a obnově spolupráce. Finanční poradci Fincentra tak budou moci od září znovu nabízet i produkty České spořitelny.

„Dohoda o obnovení spolupráce je skvělou zprávou pro naše klienty i finanční poradce. Pro Fincentrum byla v minulosti Česká spořitelna jedním z klíčových partnerů a věřím, že se díky kvalitě svých produktů na toto místo brzy zpět zařadí,“ sdělil k obnově spolupráce Filip Duchoň, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Spory mezi Českou spořitelnou a Fincentrem vypukly počátkem roku 2017, kdy Česká spořitelna vypověděla Fincentru smlouvu o spolupráci. Následovala série žalob z obou stran. Česká spořitelna žalovala Fincentrum za využívání značek Premier a Moje zdravé finance, Fincentrum následně žalovalo Českou spořitelnu pro nekalosoutěžní jednání.

V současnosti je připravovaná fúze společností Fincentrum a SwissLife Select, které mají od loňského roku stejného vlastníka. K obnově spolupráce mezi Fincentrem a Českou spořitelnou dochází v souvislosti s plánovanou fúzí.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Fincentrum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.