Neděle 09. prosince. Svátek má Vratislav.

Finanční zprostředkovatelé a poradci spojují síly

Dvě samostatné asociace sdružující finanční poradce – Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ) a Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF ČR) – spojují své síly a zakládají společné Konsorcium. Cílem je lépe reprezentovat celý trh a také zpřehlednit jej pro spotřebitele (tisková zpráva AFIZ a USF).

Uplynulá desetiletí byla charakteristická poměrně dramatickými změnami v oblasti profesního sdružování finančních zprostředkovatelů a poradců. Jejich výsledkem byla dvě samostatná sdružení (AFIZ a USF), která však dlouhodobě hledala cestu k co nejužší vzájemné spolupráci. Právě proto, jako další krok, který umožní co nejlépe využít výhody této užší kooperace, vzniká nyní již zmíněné Konsorcium, jehož zakládací smlouva byla podepsána v uplynulých dnech. Bude především zastřešovat komunikaci obou členských sdružení směrem ke státní správě, zejména při přípravě nové legislativy, v plánu jsou však i společné aktivity v oblasti ochrany spotřebitele a také propagace odvětví a odborných standardů finančního poradenství jako profese.

Marta Gellová za AFIZ ke vzniku Konsorcia uvádí: „Vznik Konsorcia je logickým vyústěním déletrvající faktické spolupráce našich sdružení zejména při komunikaci s regulátorem a dohledem, kde je velmi žádoucí reprezentovat co největší část trhu. 

Igor Bielik za USF doplňuje: „Vztahy USF a AFIZ jsou víceméně bezkonfliktní a pracovně velmi intenzivní. Vnímáme proto Konsorcium jako přirozený a optimální způsob, jak jednotně reprezentovat stanovisko trhu s ohledem na současné zájmy členských společností. Věřím však, že Konsorcium přinese velmi brzy reálný efekt i pro spotřebitele.“

Poznámka: Konsorcium je sdružení bez právní subjektivity, založené smlouvou mezi jeho účastníky za účelem společného postupu ve vymezených záležitostech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.