Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Arca Capital představila novinku na poli fondů kvalifikovaných investorů

Finanční skupina Arca Capital získala od ČNB licenci pro svůj samosprávný fond kvalifikovaných investorů, který je svého druhu jediný v České republice. Zaměřením fondu je oblast tzv. private equity investic.

Arca Capital CEE je první fond kvalifikovaných investorů v České republice, jehož finance budou směřovány převážně do private equity investic v rámci střední a východní Evropy. V první etapě bude fond investovat do některých stávajících projektů skupiny Arca Capital, např. Kasa.cz, Marila Balírny, Natura a další.

„S ohledem na rozložení rizika se vedení fondu rozhodlo stanovit omezení maximální výše investice do jednoho projektu na 35 % základního kapitálu,“ říká Pavel Makovec, člen představenstva a dodává: "fond tedy nemůže všechna svá aktiva investovat do jedné firmy či nemovitosti, musí je rozložit minimálně do třech projektů.

Investice probíhá nákupem akcií od zakladatele fondu, kterým je private equity skupina Arca Capital. Investor se pak stává akcionářem fondu, přičemž minimální investice je 5 milionů korun. Investoři nemusí platit žádné vstupní a výstupní poplatky.

Výše základního kapitálu fondu je nyní 50 milionů korun a fond je založen na dobu 10 let, což je maximální doba povolená zákonem. V průběhu následujících 18 měsíců proběhne několik navýšení základního kapitálu, při nichž budou mít příležitost vstoupit do fondu noví investoři. Cílová velikost fondu po těchto navýšeních je 3 miliardy korun.

Private equity ve zkratce znamená strategii získání podílu na základním kapitálu fungující společnosti s potenciálem dalšího rozvoje. Kdy investor zpravidla zároveň do vedení společnosti dosadí některé své vedoucí pracovníky a aktivně se tak podílí na dalším rozvoji a směřování zainvestované společnosti.

Pozn. akcie fondu kvalifikovaných investorů nesmějí být veřejně nabízeny ani propagovány. Bližší informace obdrží zájemce o investování u zakladatele fondu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.