Úterý 11. srpna. Svátek má Zuzana.

Finanční ředitelkou ING Group ČR/SR je Renata Mrázová

Od září je novou finanční ředitelkou ING Group ČR/SR Renata Mrázová, která ve funkci vystřídala Rudolfa Kyptu, který odchází na regionální pozici v rámci skupiny ING.

Renata Mrázová není tak úplně novou tváří v ING. V letech 2000 až 2006 už zde funkci finanční ředitelky zastávala. Dnes, po třech letech podnikatelské činnosti, se k ní vrací. „Vlastně se dá říci, že nastupuji do vlaku, který jsem před lety sama tak trochu pomáhala rozjíždět,“ říká (staro)nová finanční ředitelka ING Retail ČR/SR Renata Mrázová.

Renata Mrázová vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Hospodářská politika, s vedlejší specializací obchodní podnikání. Po ukončení studií pracovala na různých pozicích v oblasti HR a financí. V roce 2000 začala v ING vykonávat funkci finanční ředitelky. Na této pozici setrvala až do roku 2006, kdy se začala věnovat podnikatelské činnosti v oblasti poradenských a konzultačních služeb pro pojišťovací a bankovní sektor. Jedním z jejích nejdůležitějších projektů tohoto období bylo v roce 2006 založení Direct pojišťovny, a. s., ve které do července 2007 působila jako generální ředitelka.

„Finanční krize změnila pohled na finanční řízení firem ve všech sektorech ekonomiky, zejména finančních institucích. Proto je pro mne výzvou vrátit se na „stejnou“ pozici v jiné době. Současná ekonomická situace nutí firmy rychle se přizpůsobovat měnícímu se prostředí a řídit ekonomiku firmy úplně odlišným způsobem, než tomu bylo v dobách hospodářského růstu, který jsme od 90. let všichni zažívali. Je to náročné, ale užívám si to.“

Renata Mrázová je vdaná a má dvě děti. Ve svém volném čase se snaží cestovat, ráda lyžuje a jezdí na kole, maluje a věnuje se historii umění.

Zdroj: Tisková zpráva ING Group

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.