Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Finanční ředitel v Sazce náhle skončil. Kvůli neshodám

Investice 08.10.2010 | 12:42 0 Komentářů

Banky podle serveru iHNed požadují po Sazce další zástavy za úvěry

Praha – Náhlou personální změnu v nejužším vedení oznámila včera společnost Sazka. „Dosavadní finanční ředitel ing. Jan Prádler odchází po vzájemné dohodě, aby se mohl věnovat osobním aktivitám a se SAZKA, a.s., bude nadále spolupracovat externě,“ uvedl mluvčí Sazky v tiskovém prohlášení.
To ale následovalo až po zprávě, kterou zveřejnil server IHNed.cz. Podle něho byly důvodem rezignace Prádlera jeho neshody se šéfem Sazky Alešem Hušákem o směřování společnosti a zejména na stále se zhoršující situaci se splácením úvěrů za výstavbu O2 Arény. „Tento týden totiž opět zkrachovalo jednání se syndikátem bank, který měl prodloužit financování,“ píše iHNed.
Svým známým ve čtvrtek těsně před půlnocí Prádler poslal SMS v tomto znění:  „Kolegové, kamarádi, zítra končím po vzájemné dohodě ve všech funkcích v Sazce a ČSTV,“ uvedl v SMS. Dále situaci komentovat nechtěl.
Prádlera nahradí jeho zástupce
Podle iHNedu se záchranným plánem pro Sazku nesouhlasila Raiffeisenbank – ta podepsání dohody podmiňovala další zástavou ve výši nejméně půl miliardy korun. Ale Sazka ani akcionáři už nemají nic, co by mohli dát do zástavy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.