Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Finanční poradenství Partners na vlastní kůži

Redaktoři finančního portálu Měšec.cz otestovali „finanční poradenství jinak“ společnosti Partners for Life Planning.

Redaktora finančního portálu Měšec.cz náhodně oslovil se žádostí o schůzku finanční poradce společnosti Partners for Life Planning. Redaktor souhlasil a na první schůzce se finanční poradce dozvěděl od svého klienta tyto informace:

 • Věk: 34 let
 • Věk manželky: 23 let
 • Syn: 1 rok
 • Čistý měsíční příjem klienta: 24 000 Kč
 • Čistý měsíční příjem manželky: 3 800 Kč (rodičovský příspěvek) a brigáda 3 000 Kč
 • Bydlení: družstevní byt 2+1 v Praze-Krči
 • Požadavek: rodinný dům, hypotéka na 4 miliony korun

 • Po první schůzce byl redaktor rozladěn dobou strávenou zjišťováním finanční situace a potřeb, a také žádostí o 15 dalších doporučení. Na druhé schůzce finanční poradce, v textu vystupující pod jménem Pavel, však redaktora, podle jeho slov, příjemně překvapil a navrhovaným řešením a prezentací finančního plánu napravil dojem z první schůzky.

  "Všechny navrhované procesy a produkty plně odpovídaly mé hrané potřebě, a pokud bych je skutečně potřeboval, neměl bych důvod je neuzavřít. Pavel odvedl svoji práci velmi dobře a mě potěšilo, že poradenství Partners for Life v praxi funguje tak, jak by mělo i teoreticky. Alespoň u Pavla" uvedl v závěrečném komentáři Dalibor Z Chvátal, redaktor portálu Měšec.cz.

  Výsledek testu redakce Měšec.cz spolu s některými závěry dalších nezávislých testů, zaměřených na úroveň poskytovaných služeb finančního poradenství, dává pozitivní signál o změnách v přístupu finančních poradců ke svým klientům. Doufejme, že až na některé výstřelky, se podobným směrem posunuje celý obor finančního poradenství.

  Zdroj: Měšec.cz

  7 komentářů: “Finanční poradenství Partners na vlastní kůži”

  1. Mirďa napsal:

   Finančního poradce z Partners shoďte se schodů.Naše rodina díky nim přišla o pár tisíc.Už nikdy víc Partners.A vůbec ne třeba pana Václavského.

   • Hynek napsal:

    Co takhle nějaká fakta?

   • saman napsal:

    ahoj, moje osobni zkusenost s Partners je katastrofalni. Nejhorsi jakou jsem mel s financnimi poradci. Dal jsem si schuzku v jejich sidle v Brne. Byla tam takova arogantni mlada blondyna. Hned na zacatku me lapala takovymi recmi,jako jestli souhlasim,ze bude mit poradcem na cely zivot…nakonec po 40 minutach uvodnich kecu, chtela 10 kontacku,tak jsem ji rekl,ze je davam jenom lidem, ktery znam a neco o nich vim. A na to mi ona rekla,ze se se mnou nebude bavit, zadnou radu mi nedala.Tak jsem to hned zabalil. Musim dodat,ze tak protivny mi v zivote nikdo nebyl a docela na me a cela Parners „zapusobila“

  2. Ondřej Hrachový napsal:

   Dobrý den,
   marně čekám na reakce některých lidí co Partners dokázali jen pomlouvat.
   Kdo umí hanět, měl by umět i pochválit:-)
   Hezký den

   • Mirďa napsal:

    Nevím za co chválit.Asi budete jedním z poradců.Vždyť jde jim jen o to jak získat hlupáka a vylepšit si své konto.Oběti spíš uškodí.

    • VK napsal:

     Můžete to nějak rozvést?

    • RAV napsal:

     Nevím proč z Vás mám pocit, že z daleka nejste klientem spol. Partners,ale pouze tady tlacháte do prázdna nějaké nepodložené plky… Naštěstí pisálkům jako jste vy se vždycky rád zasměju, takže máte pro nás další plnohodnotný příspěvek? 🙂

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.