Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Finanční poradci ve čtvrtém čtvrtletí 2018 zprostředkovali produkty za 25 miliard korun

V portfoliu finančních poradců stále roste zastoupení životního pojištění. Naopak statistiky ukázaly pokles produkce neživotního pojištění. Mezikvartálně došlo ke zvýšení zprostředkovaného obratu o 27 procent. Uvádí to statistika za jednotnou asociaci finančních poradců a zprostředkovatelů. 

Podle statistky objemy hypotéční úvěry obnovily růstový trend s mezikvartálním nárůstem zprostředkovaného obratu o 9 procent. Objem sjednaných investičních produktů vykazuje ve sjednocené statistice u jednorázových mezikvartální nárůst o 122 % u pravidelných investic o 43 %

Do agregovaných výsledků se započítalo spojení USF a AFIZ do jedné asociace ČASF a pozdější přistoupení společnosti KAPITOL do asociace. Konec roku ale bývá všeobecně ve znamení nárůstů sjednaných produktů, a to se ukázalo i v závěru minulého roku. Bude zajímavé sledovat, vývoj v roce 2019 a to i z pohledu některých „ochlazovacích“ kroků ČNB, jako je např. zvýšení sazeb u hypotečních úvěrů,“ uvedl Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF.

Zdroj: Česká asociace společností finančního zprostředkování a poradenství

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.