Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Finanční poradci se třesou před ČNB

Investice 22.09.2016 | 07:57 0 Komentářů

Nekalé praktiky finančních poradců odhaluje Česká národní banka, která se rozhodla trestat ty poradce, kteří prodávají investiční životní pojištění jako „spoření“.

Investiční životní pojištění je totiž pro poradce velmi výhodné, ale lidé lépe slyší na slovo „spoření“ než „investování“. Zpočátku rychlý výdělek pro finanční poradce se nyní stává jejich noční můrou. ČNB si na ně posvítila a nyní cíleně vyhledává a trestá pokutami od stovek tisíc až po miliony korun.

Tyto praktiky dostaly i jednu z největších finančních společností OVB Allfinanz. Na jaře letošního roku dostala pětimilionovou pokutu za klamavé praktiky při prodeji investičního životního pojištění.

Společnost OVB Allfinanz… opakovaně prezentovala klientům písemně nebo ústně investiční životní pojištění jako spoření, spořicí produkty, resp. spořicí účty s tím, že se jedná o produkt, u něhož lze kdykoli vybrat vložené peněžní prostředky, (…) aniž by je současně upozornila zejména na to, že výše původně sjednaného pojistného, resp. jeho změna (snížení) a skutečná délka trvání smlouvy má, a to zejména v prvních letech trvání smlouvy, významný či zásadní vliv na možnou výši výběru peněžních prostředků,“ napsala ČNB ve zdůvodnění pětimilionové sankce

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.