Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Finanční poradci a zprostředkovatelé sjednali ve třetím čtvrtletí produkty za téměř 20 miliard korun

Finanční poradci a zprostředkovatelé sjednali ve třetím čtvrtletí letošního roku finanční produkty za téměř 20 miliard korun. Vyplývá to z druhé souhrnné statistiky České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF).

Po propadu v minulých letech pokračuje životní pojištění ve vzestupu v portfoliu finančních poradců. Objem běžně placeného životního pojištění se meziročně zvýšil o 11 procent, mezikvartálně ale došlo k poklesu o devět procent. Produkce neživotního pojištění opět výrazně poklesla.

Objem sjednaných investičních produktů vykazuje podle sjednocené statistiky u jednorázových investic mezioční nárůst o 48 procenta a mezičtvrtletní pokles o 16 procent, u pravidelných investic meziroční pokles o 23 procent a mezičtvrtletní o 34 procent. „Jak penzijní připojištění (navýšení), tak doplňkové penzijní spoření potvrdily vzrůstající oblibu mezi finančními poradci v podobě nárůstu počtu sjednaných smluv, doprovázeného nárůstem zprostředkovaného obratu obou spoření,“ uvádí zpráva ČASF.

V důsledku očekávané regulace ČNB došlo k meziročnímu nárůstu zprostředkovaného obratu hypotečních úvěrů o 36 procent, mezikvartálně však došlo k nárůstu pouze o jedno procento. Ve čtvrtém čtvrtletí očekává ČASF ochlazení kvůli restriktivním opatřením ČNB a také určitého efektu „předzásobení“.

„Třetí čtvrtletí roku bývá tradičně vzhledem k času prázdnin a dovolených produkčně nejslabší. Je proto zajímavé sledovat, že i tento dlouhodobý trend mohou přebít impulzy z oblasti regulace, jako je tomu u úvěrů na bydlení, a také pokračující apetit investorů u investičních fondů. Bude zajímavé sledovat, jak tyto faktory zapůsobí v samotném závěru roku 2018,“ uvedl Jiří Šindelář, předseda ČASF.

Zdroj: Tisková zpráva ČASF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.