Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Finanční poradce lovil klientky na seznamce, měl s nimi i poměr

Za porušování obchodního tajemství hrozí pětatřicetiletému finančnímu poradci až tři roky vězení. Lákala ho vidina velké provize, a tak přemlouval klienty ke změně smluv ve prospěch konkurenční finanční agentury.

Vyučený kuchař a číšník si vybíral jako klienty hlavně ženy. Některé oslovoval na internetové seznamce a měl s nimi i milenecký poměr. „Obžalobu odmítám. Klienty byli hlavně moji známí, kteří mě vyhledávali jako finančního poradce. Domlouval jsem si kontakty na různých party, oslovoval jsem lidi v obchodních centrech,“ říká Michal P.

Obžalovaný podle státního zástupce Radomíra Klimeše porušoval několik let předpisy a pravidla hospodářské soutěže tím, že po odchodu z firmy Broker Consulting zneužíval databázi klientů a jako zprostředkovatel pojištění je přemlouval ke zrušení pojistné smlouvy a uzavření jiné s konkurenční firmou Broker Trust. „Neoprávněně nakládal s údaji stovek klientů v úmyslu získat provize,“ uvedl Klimeš.

Kromě toho, že původnímu zaměstnavateli způsobil podle obžaloby statisícovou škodu, dluží věřitelům téměř tři miliony korun.

Musel si na provizích vydělat miliony, ale nakonec si peníze půjčoval. Když jsme zjistili, že používá databázi bývalých klientů, většinou holek ze seznamky, chtěli jsme mu dát výpověď. Pracoval u nás ve skrytém režimu, což je běžné pro lidi, kteří přešli od konkurenční agentury a nesmějí až šedesát měsíců uzavírat nové smlouvy. Zakazuje to zákon i etický kodex,“ vysvětloval jeho nadřízený z akciovky Broker Trust.

Obžalovaný Michal P. je dnes prý nemajetný a zaměstnaný jako úředník v jiné finanční agentuře, kde bere jen minimální plat. Je navíc ohrožen další žalobou, kterou na něho podala Broker Trust. Majetkové poměry obžalovaného jsou předmětem dalšího zjišťování, proto je momentálně jednání odročeno.

Zdroj: Mladá fronta DNES – jižní Čechy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.