Sobota 04. dubna. Svátek má Ivana.

Finanční nezávislost je pro Čechy důležitá. Před partnerem tají část příjmů 40 procent lidí

Čtyři z deseti Čechů tají před partnerem část příjmů. Téměř pětina lidí uvádí jako důvod spoření na dárek pro partnera, část se ale připravuje na případný rozchod. Vyplývá to z průzkumu Equa bank.

„Nejčastějším důvodem pro tyto tajné úspory je fakt, že chtějí překvapit svého partnera nějakým dárkem. Takto chce překvapit partnera zhruba 23 % Čechů. A zhruba 8 % si spoří, aby nemuseli přiznávat, kolik stojí jejich nákupy. Pět procent spoří tajně proto, aby byli připraveni, kdyby se jejich vztah rozpadl,“ popsala Radiožurnálu důvody, které respondenti v průzkumu uváděli Markéta Dvořáčková, tisková mluvčí Equa bank.

Tři z deseti dotazovaných nepřizná partnerovi přesnou výši svých příjmů. Finanční poradce společnosti Fincentrum David Bureš je k prohlášení respondentů, že tají peníze před partnerem kvůli dárku, skeptický.

„Pokud se mi klient rozpovídá a já vidím do vnitřních myšlenek, tak už rozděluji to, co klient říká oficiálně a to, co je skutečnost. A tohle je přesně ta situace, co říká klient oficiálně, když se ho někdo zeptá na první schůzce,“ uvedl David Bureš.

Zdroj: Radiožurnál

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.