Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Finanční detektivové prověřují Sazku kvůli zákonu proti praní špinavých peněz

Investice 12.06.2017 | 16:11 1 Komentář

Tipsport a Fortuna poslaly na konkurenční Sazku kontrolu z ministerstva financí a detektivy z Finančního analytického úřadu. Za porušování zákona proti praní špinavých peněz hrozí Sazce pokuta až 50 milionů korun, případně i odebrání licence.

Konkurenční sázkaři obviňují Sazku, že neprovádí dostatečnou kontrolu identity nově registrovaných hráčů. Zatímco Tipsport a Fortuna vyžadují pro sázení na webu také ověření zákazníka osobně na pobočce, Sazka takové ověření neprovádí.

Sazka obvinění odmítá. „Podle nás je to začátek konkurenční války, kterou se snaží Fortuna a Tipsport rozpoutat, a vůbec v ní nejde o ochranu hráčů nebo něco podobného,“ řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

„My jsme se Sazkou opakovaně jednali a upozorňovali jsme je na to, že porušují zákon a že to ostatní firmy na trhu poškozuje. Oni svůj postoj ale nezměnili. Upozornili jsme je, že pošleme na ministerstvo financí podnět, což jsme také následně udělali,“ potvrdil Marek Herman, který se na úřady jménem sázkových kanceláří obrátil.

„Se zástupci ministerstva jsme se shodli na jasném závěru, že Sazka jednoznačně porušuje zákon. Z tohoto jednání jsme si odnesli dojem, že ministerstvo bude jednat razantně,“ dodal Marek Herman.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “Finanční detektivové prověřují Sazku kvůli zákonu proti praní špinavých peněz”

  1. Mildivoj napsal:

    to je bordel… sazka podvadi a politikum to envadi, tem voni prachy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.