Sobota 30. května. Svátek má Ferdinand.

Finančněporadenský trh se otřese v základech

Investice 03.12.2015 | 15:33 0 Komentářů

Nejenom omezení provizí , ale i zpřísnění dosavadních pravidel omezuje možnosti podnikání finančních poradců. Hlavně z důvodu, že jejich odbornost není podle novely dostatečně způsobilá.

Díky tomu se trh s finančními poradci značně pročistí a zůstanou jen ti nejsilnější hráči. A právě velké společnosti se již začaly na nastávající situaci připravovat.

„V tvrdém boji na poradenském trhu obstojí jen komplexní řešení poskytovaných služeb nabízené kvalitními odborníky,“ říká Robert Vlášek, ředitel a člen rozšířeného vedení finančněporadenské společnosti Kapitol, a dodává: „S regulací jako takovou nemáme problém. U nás v Kapitolu Praha tvoří stále větší objem zprostředkovaných produktů neživotní pojištění, investice a hypoteční úvěry. Životní pojištění představuje jen cca 15–20% z počtu sjednaných smluv. Naši poradci tak již nyní nejsou závislí na provizích ze životního pojištění. Nastavili jsme takový systém, aby změna legislativy neohrozila jejich příjmy. Přicházíme s modelem komplexního finančního poradenství, a proto nás novela nijak neohrožuje. Zaměřit se na široké portfolio poskytovaných služeb je zárukou úspěchu v budoucnu.“

Zdroj: Tisková zpráva Kapitol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.