Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

Ferrari použije Česko jako pokusnou laboratoř luxusu

Investice 22.04.2010 | 09:36 0 Komentářů

Slavná značka si vybrala pět míst, kde otestuje nový způsob prodeje luxusních vozů

Praha – Česko bude jednou z pěti zemí světa, ve kterých slavná italská značka Ferrari vyzkouší nový koncept prodeje svých vozů. Už počátkem května otevře nový showroom na pražské Evropské třídě, ve stejné budově, kde má prostory i bratrská značka Maserati.
„Museli jsme splnit přísné požadavky italské centrály. Předepsali nám nejen podobu interiéru, ale i výrobce nábytku a osvětlení. Na úpravu prostor dohlíželi italští architekti,“ vysvětluje marketingový ředitel českého importéra Jiří Rozkošný. Podobné autosalony, jako bude ten pražský, vyzkouší Ferrari ještě v Beverly Hills, Sydney nebo například v dosud neurčeném městě v Perském zálivu.
Součástí showroomu je i prostor, kde jsou vystaveny nabízené typy volantů, kůží, nití a dalších prvků, které si může zvolit zákazník objednávající si do výroby nějaký model. K výzdobě patří i prvky připomínající slavnou účast Ferrari v závodech formule jedna.
Důvod  ke stěhování Ferrari v PRaze je ale i jiný, prozaičtější. „Starší prostory již přestávaly svojí velikostí vyhovovat, navíc se přemisťujeme na poněkud lepší adresu,“ vysvětlil deníku Aktuálně.cz důvody Rozkošný. Dosud si lidé jezdili kupovat a opravovat vozy Ferrari  do pražské Ruzyně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.