Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Fed rozhodl o dalším uvolnění měnové politiky

Evropské akcie během středečního obchodování neudržely počáteční zisky a nakonec oslabily. Mezi investory se přirozeně projevila nejistota jaký bude odpolední výsledek měnového zasedání americké centrální banky. (komentář Michala Doležala, Commerzbank)

O obrat hlavních evropských indexů do červených čísel se během dne postaral zejména bankovní sektor. Odpoledne se trhy dočkaly, když Fed oznámil další opatření  politiky kvantitativního uvolňování. Centrální banka bude nakupovat státní dluhopisy v objemu 600 miliard dolarů do konce druhého kvartálu 2011. Fed neprohlásil, že tento objem je definitivní strop. Namísto toho budou američtí centrální bankéři upravovat rozsah nákupů aktiv podle nových makro ekonomických dat. Následná reakce burz podobně jako dolaru byla rozporuplná a představovala spíše horskou dráhu. Po značné volatilitě končily americké akcie s mírným nárůstem, pro index S&P500 (1197 bodů) to představovalo 6-měsíční maximum.

Evropské akcie dnes ráno regují pozitivně a pokračují směrem nahoru. Na pořadu dne jsou měnová zasedání ECB i Bank of England.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.