Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Farma Bolka Polívky hledá nového nájemce, ve hře je i prodej

Investice 20.04.2015 | 11:08 0 Komentářů

Loni v květnu si podnik pronajal hoteliér František Dvořák, ale na konci října skončil.

Farma Bolka Polívky hledá nového nájemce, ve hře je i prodej

Olšany – Bývalá farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku, která již rok patří Severočeské správě nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla, stále hledá nového nájemce. Na prahu turistické sezony je zavřená a ve hře je i její prodej, řekl Seidlův kolega a jednatel společnosti Zbyněk Cejnar.

Loni v květnu si podnik pronajal hoteliér František Dvořák, ale na konci října skončil. Zdůvodnil to třemi faktory – osobními důvody, podnikatelským prostředím a slabší návštěvností. „Nyní je areál uzavřený a zakonzervovaný. Farmu jsme loni přebírali v dezolátním stavu, uvedli jsme ji do provozuschopného stavu. Nájemce hledáme, a pokud nenajdeme, nabídneme ji k prodeji,“ řekl Cejnar.

V lednu areál využila obec, která tam uložila materiál pro stavbu kanalizace. Starostka Olga Křížová by raději měla na území obce fungující podnik, ten však od konkurzu v roce 2013 skomírá. Seidl jej koupil za 11,5 milionu korun a od začátku prohlašoval, že bez Polívky jde o obyčejný penzion v Drahanské vrchovině. Dvořák se pokoušel loni s Polívkou opakovaně na spolupráci domluvit, ale nezdařilo se.

S populárním hercem byla farma spojená dvě desetiletí, ale v roce 2012 ji začaly sužovat finanční problémy a na podzim 2012 přišel návrh na insolvenci za nesplacené stavební práce. Polívka totiž nechal přistavět hotel a postavit malé wellness centrum, na což dostal evropské dotace. V dubnu 2013 soud vyhlásil na farmu konkurz, prodat se ji podařilo po mnohých peripetiích až začátkem loňského roku. Zůstaly za ní dluhy přes 40 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.