Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Fantastické výsledky společnosti Apple živí chuť k riziku

Evropské akciové indexy ve středu otevřou výše, a to v návaznosti na fantastické výsledky společnosti Apple, které překonaly očekávání analytiků o 19 %. Výborné výsledky zaznamenala také společnost IBM.
(komentář Petera Garnry, Equity Strategist Saxo Bank)

Očekáváme, že evropské akcie budou pokračovat na své cestě vzhůru, neboť sentiment investorů ovlivňuje stávající výsledková sezóna, která úplně zastínila makroekonomické i politické události. Co se týče indexu S&P 500, 12 ze 16 společností překonalo očekávání a téměř všechny vylepšily svůj výhled na rok 2011. To nahrává myšlence, že ekonomické zotavení je na vzestupu.

Včera večer jsme měli možnost seznámit se s výsledky dvou technologických gigantů – společností Apple a IBM. Stručně řečeno, výsledky společnosti Apple vyletěly strmě nahoru, a to v souvislosti se 78% nárůstem tržeb za prodej výrobků iPod, iPhone, iPad a Mac. Společnosti se navíc v porovnání s loňským rokem podařilo dosáhnout vyšší hrubé marže a zvýšit předpokládaný hospodářský výsledek na další čtvrtletí. Také společnost IBM překonala v důsledku silnější poptávky po počítačích a softwaru očekávání analytiků. IBM pozitivně upravila svůj výhled pro rok 2011, překonala odhady analytiků a také zvýšila svoji provozní marži. Doposud tedy vyšší provozní marži vykázaly a svůj výhled do budoucna pozitivně upravily tři velké společnosti působící v sektoru informačních technologií (Intel, IBM a Apple). Domníváme se, že technické tituly by vzhledem ke svému nízkému ocenění, rostoucím výdajům firem a ekonomickému oživení mohly v roce 2011 růst rychlejším tempem než trh obecně.

Po silných výsledcích společnosti Apple a v důsledku celkového nárůstu všech komodit se během dnešní evropské seance trhy zaměří na informační technologie a suroviny, takže sledujte následující tituly: BHP Billiton, Rio Tinto, Antofagasta, BASF, Infineon Technologies, ASML Holding NV, ARM Holdings, STMicroelectronics a Ericsson.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.