Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Faktury přes internet budou jednodušší, plánuje EU

Investice 14.05.2010 | 08:47 0 Komentářů

Nová pravidla mají platit od ledna 2013

Praha – Zvýšit používání elektronické fakturace a snížit administrativní zátěž podniků – to je hlavní cíl nové směrnice týkající se elektronické fakturace, jejíž znění schválila Evropská unie. V účinnost by měla vstoupit 1. ledna 2013. Navrhovanou směrnici teď posoudí Evropský parlament.
Návrh směrnice ruší řadu omezení nezbytných pro splnění zákonných podmínek pro elektronickou fakturaci a zavádí princip rovnosti mezi papírovou a elektronickou fakturou.
Nová pravidla budou vyžadovat, aby příjemce faktury souhlasil s používáním elektronické fakturace. Současně musí být  od okamžiku vystavení až do konce období pro uchovávání daňových dokladů zachována autenticita, integrita a čitelnost elektronické faktury. Pro splnění tohoto požadavku budou dostačující správně nastavené běžné kontrolní procesy.
Směrnice již neukládá povinnost používat některou z technologií určených pro elektronickou fakturaci. Uvádí dva příklady technologií, které mohou být pro tento účel použity,  a to zaručený elektronický podpis založený na kvalifikovaném certifikátu vydaném akreditovaným poskytovatelem certifikačních služeb nebo elektronická výměna informací (EDI).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.