Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Fair Credit rozpůjčoval stamiliony korun

Banky 12.03.2014 | 15:48 2 Komentářů

Na trhu nebankovních rychlých půjček se objevil nový hráč. Společnost Fair Credit stihla loni během deseti měsíců půjčit přibližně 25 tisícům klientů zhruba 400 milionů korun. To z ní dělá trojku na českém trhu s pětiprocentním podílem. Ambicí firmy je získat do roku 2015 přes sto tisíc klientů.

Start Fair Creditu má přitom zajímavé pozadí. Obchodním ředitelem je Tomáš Konvička, který jedenáct let působil v barvách konkurenčního Provident Financial, lídra trhu s krátkodobými půjčkami domácnostem. Právě Konvičkovi se podle zdrojů deníku E15 podařilo do nové firmy přetáhnout přes dvě stovky zkušených obchodních zástupců Providentu.

Navíc Fair Credit při založení získal podporu od lidí kolem poradenské firmy Fincentrum – jedním z investorů byl například spoluzakladatel sítě Martin Nejedlý. Byznysmodel Fair Creditu v zásadě kopíruje vzor Providentu. Obě firmy fungují prostřednictvím obchodních zástupců, kteří lidem vozí peníze přímo do bytu. Obě firmy cílí také na podobný typ klientů – lidi, jejichž domácnost čas od času nevyjde s penězi.

Více čtěte v dnešním článku v deníku E15

2 komentáře: “Fair Credit rozpůjčoval stamiliony korun”

  1. Josef napsal:

    Normální zlodějina, která má být podle nového zákona omezena. Půjčíte si padesát tisíc a vrátíte skoro sto! Není to lichva? Tyto společnosti jsou všechny podobné, nejde dokonce ani o to, aby člověk splácel! Lepší ti co neplatí, seberou jim barák a jsou pod mostem. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají! Zřejmě jde o propracovaný zlodějský systém! Jenže, když se změní zákon, jeliman co potřebuje padesát tisíc, podepíše, že si půjčil sto a je to vyřízené. Jediné co by pomohlo by bylo, aby si lidé nepůjčovali na hovadiny a taky si uvědomili, že když neumím ušetřit, neumím ani splácet a jsem v pasti! Taky důkladná opětovná kontrola finančních úřadů by jistě ujasnila, kde peníze od okradených končí! Lidé nebuďte blbí a nenechávejte se okrádat! Nemám na pračku, peru na valše! Většina těch lidí co půjčují, se normální prací není schopna uživit, tak okrádá druhé! Takové špíně společnosti nepomáhejte! Hezký den.

  2. Alois Oborný napsal:

    Tak nevím jestli blahopřát (super podnikatelský záměr) nebo být smutný (nad stavem společnosti).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.