Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Fair Credit Martina Nejedlého dostal desetimilionovou pokutu

Investice 27.06.2019 | 10:15 0 Komentářů

Úvěrová společnost Fair Credit, kterou Martin Nejedlý koupil od Petra Stuchlíka, dostala pokutu od České národní banky ve výši deseti milionů korun. Důvodem tak vysoké sankce je, že firma prodávala dluhopisy, bez dostatečných informací ve formě tzv. prospektu. Firma postih považuje za neadekvátní.

ČNB udělila nejvyšší pokutu za letošní rok, a to firmě Fair Credit. Podle centrální banky firma v minulosti nasbírala sta miliony korun pro svůj byznys prostřednictvím dluhopisů a nenabídla dostatečné informace pro investici ve formě prospektu.

Jednotlivé emise dluhopisů byly posouzeny jako jedna nabídka cenných papírů bez uveřejnění prospektu a šlo o trvající delikt. Ačkoli účastník řízení v emisních podmínkách uvedl, že nehodlá dluhopisy veřejně nabízet, fakticky činil opak,“ uvádí v padesátistránkovém rozhodnutí Bankovní rada České národní banky.

Rozhodnutí bankovní rady ČNB respektujeme, ale považujeme ho za nesprávné a podle našich právních zástupců i krajně neobvyklé. Se spisem se detailně seznamujeme a následně zvážíme další postup,“ řekl Martin Nejedlý, ředitel a majitel společnosti Fair Credit.

Firma již na začátku letošního roku podala rozklad k Bankovní radě ČNB, ale ta potvrdila původní výši sankce.

Zdroj: E15

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.