Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Facebook dozbrojuje Skypem

Investice 07.07.2011 | 16:31 0 Komentářů

Novinky na Facebooku nejsou revoluční, zato zpříjemňují život stovkám milionů jeho uživatelů

Po přesvědčivém nástupu služby Google+ a zajímavých změnách v Gmailu, dozbrojuje na souboj o internetové uživatele i největší konkurent Googlu – Facebook. Jeho šéf Mark Zuckerberg už minulý týden oznámil, že chystané novinky budou „něco úžasného“.

Některé další podrobnosti o chystané nové službě prozradil na oficiálním blogu Facebooku jeho vývojář Phillip Su. Půjde o možnost hlasového a video hovoru přátelům, který Facebook připravuje prostřednictvím programu Skype. Služba bude zprovozněná během pár týdnů. Prohlubuje se tak spolupráce krále sociálních sítí Facebooku a bývalé IT jedničky Microsoftem (který v květnu koupil Skype za 8,5 miliardy dolarů). Té se pod vedením současného šéfa Steve Ballmera příliš nedaří držet krok s dravě se rozvíjejícími internetovými firmami.
Budiž videochat
Videochat na sociální síti přitom není žádná revoluční myšlenka. Podle serveru Techcrunch kromě samotného Googlu+, byla možnost videohovoru už v roce 2004 i na dnes odumírající sociální síti MySpace. Přesto nikdo nepochybuje o tom, že v rukou Facebooku s více než 700 miliony uživateli má tento nástroj zcela jinou hodnotu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.