Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

Facebook chce šířit internet pomocí bezpilotních letadel

Investice 28.03.2014 | 00:01 0 Komentářů

Facebook chce přinést internetové připojení několika miliardám lidí z nejméně rozvinutých oblastí světa, kteří dosud přístup k celosvětové síti nemají.

Facebook chce šířit internet pomocí bezpilotních letadel

San Francisco – Sociální síť Facebook, která je největší svého druhu na světě, chce šířit připojení k webu pomocí satelitů, bezpilotních letadel, laserů a dalších technologií.

Jde o součást ambiciózního a nákladného plánu přinést internetové připojení několika miliardám lidí z nejméně rozvinutých oblastí světa, kteří dosud přístup k celosvětové síti nemají.

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg na svém profilu uvedl, že cílem projektu Connectivity Lab je přinést internet každému člověku. Facebook již za tímto účelem najal odborníky ze střediska NASA pro výzkum a vývoj proudových motorů Jet Propulsion Laboratory a výzkumného střediska Ames.

Zuckerberg neupřesnil časový rámec, kdy chce nové technologie nasadit. Facebook plánuje, že internet budou šířit bezpilotní letadla na solární pohon, která budou doplňovat satelity na nízké oběžné dráze a také na geosynchronní dráze.

Obdobné plány na šíření internetu má i Google, který loni zveřejnil vize solárních balonů, které umožní obyvatelům odlehlých oblastí přístup k internetu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.