Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Experti: příští rok budou podnikatelé hodně opatrní

Investice 15.12.2010 | 10:18 0 Komentářů

Vypukne přetahovaná o zákazníka a úspory budou pokračovat.

Praha – Pokud by se jediným slovem dal shrnout letošní rok ve většině firem, nejspíš by to bylo slovo „úspory“. Rok 2011 se zase bude odehrávat ve znamení „opatrnosti“. Předpovídá to poradenská společnost PriceWaterhouseCooper’s (PwC) na základě svých letošních průzkumů.
„Příští rok očekáváme více než dvouprocentní růst české ekonomiky, z něhož budou těžit i tuzemští podnikatelé. Soukromým firmám se během krize vyplatila jejich tradiční střídmost a to, že se spoléhají především na vlastní zdroje. Ty, které k tomu přidaly i inovaci a dokázaly si udržet zákazníky, mají velkou šanci, že se jejich růstová očekávání naplní,“ uvedla Věra Výtvarová, partnerka zodpovědná za služby pro soukromé společnosti v PwC Audit.

Sami podnikatelé vyhlížejí nadcházející rok s mírným optimismem, polovina z nich očekává růst tržeb. Zároveň si ale uvědomují, že krize zatím zdaleka nepatří minulosti tak, jak by si možná přáli, protože potíže eurozóny zdaleka nejsou vyřešeny. A právě země platící eurem patří pro české firmy k nejdůležitějším obchodním partnerům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.