Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Experti i klienti se shodli: nejlepší je Raiffeisenbank

Investice 08.04.2010 | 15:51 0 Komentářů

V soutěži Vstřícná banka zatím boduje Raiffeisenbank, nejhůře hodnocená je naopak Citibank

Praha – Kdo právě teď váhá při výběru své banky, tomu může pomoci aktuální žebříček bankovních ústavů podle vstřícnosti ke klientům. Nejlepší hodnocení v projektu OVB Vstřícná banka měla za první čtvrtletí letošního roku Raiffeisenbank. Jen s velmi malým odstupem se na druhém a třetím místě umístily mBank a Komerční banka.
Celkové hodnocení v procentech vzniká ze tří částí. Návštěvníci stránek www.vstricnabanka.cz hodnotí celkovou image bank, server www.bankovnipoplatky.com hodnotí poplatkovou politiku jednotlivých firem a osm nezávislých odborníků pracujících mimo hodnocené instituce pak posuzuje jednotlivé produkty a služby bank.
Z celkových 100 procent se podařilo Raiffeisenbank získat 65,1 procenta, především díky vysokému hodnocení bankovních poplatků. Druhá mBank dosáhla 64,6 procenta. Také tato společnost bodovala nejen u odborníků přes poplatky, ale i u hlasujících na webu.
Mezi bankami malé rozdíly, výjimkou je Citibank
Třetí Komerční banka s výsledkem 62,7 procenta měla vyrovnané výsledky v hodnocení produktů a služeb, i poplatků, ale její image hlasující příliš nezaujal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.