Úterý 29. září. Svátek má Michal.

Evropané už můžou koupit domy v ČR. V praxi žádná změna

Investice 12.05.2009 | 19:38 0 Komentářů

Omezení pro nákup většiny nemovitostí skončilo

Obyvatelé Evropské unie už mohou nakupovat české nemovitosti bez omezení. Pět let po vstupu do Evropské unie totiž skončilo přechodné období určené devizovým zákonem.
Zatímco domy, byty i další druhy nemovitostí mohou občané EU od začátku května nabývat bez omezení, výjimkou zůstávají zemědělské a lesní pozemky. Tu lze nabývat pouze s průkazem o povolení k trvalému pobytu pro občana Evropské unie a jen v případě, je-li v tuzemsku evidován jako zemědělský podnikatel a má povolení k trvalému pobytu alespoň tři roky. 
Zmíněná výjimka pro zemědělské a lesní pozemky bude platit až do začátku května 2011, ve výjimečném případě až do roku 2014. Delší období může Česko využít jen tehdy, „bude-li dostatečně prokázáno, že po uplynutí přechodného období nastanou vážná narušení nebo hrozba vážných narušení trhu se zemědělskou půdou v České republice“.

Čtěte také:#obj_1059 Zápis do katastru zrychlil. Braňte se, když trvá déle#obj_1059 Riziko krachu realitek je vyšší, lidé musí být opatrní

Uvolněním podmínek se však situace na českém trhu příliš nezmění. Fronty zájemců se před realitními kancelářemi pravděpodobně tvořit nebudou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.