Sobota 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Evropa končí v červeném, naopak Amerika na začátku seance roste

Investice 22.02.2018 | 17:16 0 Komentářů

Evropské akcie dnes příliš úspěšnou seanci neprožily, když vývoj mohl nepříznivě ovlivnit i zveřejněný index Ifo německé podnikatelské důvěry. Index Stoxx 600 v závěru obchodování padá o 0,8 %. Jediným sektorem, kterému se podařilo mírně zvýšit tržní kapitalizaci, byly se ziskem 0,3 % utility.

Nejhůře se dnes vedlo informačním technologiím a prodejcům luxusního zboží, jejichž akcie přišly o 1,4 %, respektive 1,0 %. Nezáviděníhodný stupeň vítězů doplňují se ztrátami 0,9 % průmyslové podniky.

Americký akciový trh zahájil dnešní obchodování ve velkém stylu, když index S&P 500 přidává 0,6 %. V plusu se nacházejí všechny hlavní sektory v čele s realitními developery (+1,2 %).

Pražská burza uzavřela se ztrátou čtvrt procenta. Výraznější propad limitovala trojice akcií Monety, Stock Spirits a Komerční banky, která si polepšila o 0,2 až 1,1 %. Zprávou dnešního dne na tuzemském parketu bylo rozhodnutí dozorčí rady ČEZ prodat bulharská aktiva společnosti Inercom Bulgaria.

Konkrétní částka zveřejněna nebyla, ale ČEZ uvedl, že nabídka bulharské společnosti je výrazně nad tržní hodnotou prodávaných aktiv stanovenou nezávislým oceněním a výsledná cena překračuje hodnotu vstupní investice. Akcie ČEZ dnes mírně klesly, a to o 0,1 %. Zobchodovaný objem v hlavní části dosáhl necelé půl miliardy korun.

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.