CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

22. 02. 2018

0 komentářů

Evropa končí v červeném, naopak Amerika na začátku seance roste

 

Evropské akcie dnes příliš úspěšnou seanci neprožily, když vývoj mohl nepříznivě ovlivnit i zveřejněný index Ifo německé podnikatelské důvěry. Index Stoxx 600 v závěru obchodování padá o 0,8 %. Jediným sektorem, kterému se podařilo mírně zvýšit tržní kapitalizaci, byly se ziskem 0,3 % utility.

Loading 

Nejhůře se dnes vedlo informačním technologiím a prodejcům luxusního zboží, jejichž akcie přišly o 1,4 %, respektive 1,0 %. Nezáviděníhodný stupeň vítězů doplňují se ztrátami 0,9 % průmyslové podniky.

Americký akciový trh zahájil dnešní obchodování ve velkém stylu, když index S&P 500 přidává 0,6 %. V plusu se nacházejí všechny hlavní sektory v čele s realitními developery (+1,2 %).

Pražská burza uzavřela se ztrátou čtvrt procenta. Výraznější propad limitovala trojice akcií Monety, Stock Spirits a Komerční banky, která si polepšila o 0,2 až 1,1 %. Zprávou dnešního dne na tuzemském parketu bylo rozhodnutí dozorčí rady ČEZ prodat bulharská aktiva společnosti Inercom Bulgaria.

Konkrétní částka zveřejněna nebyla, ale ČEZ uvedl, že nabídka bulharské společnosti je výrazně nad tržní hodnotou prodávaných aktiv stanovenou nezávislým oceněním a výsledná cena překračuje hodnotu vstupní investice. Akcie ČEZ dnes mírně klesly, a to o 0,1 %. Zobchodovaný objem v hlavní části dosáhl necelé půl miliardy korun.

REKLAMA

MIROSLAV FRAYER
Komerční banka

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investorské chyby: Jak investovat a nepřijít na buben

Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *