Středa 28. října. Je Státní Svátek

Eurovia a Tarmac mohou fúzovat. Ale s podmínkou

Investice 23.08.2010 | 15:49 0 Komentářů

Několik kamenolomů v severních a západních Čechách bude muset změnit majitele

Brno – Stavební firma Eurovia SA může převzít těžební společnost Tarmac CZ. Fúzi schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Jenže věc má háček. Akvizice byla povolena až na základě závazků, které Eurovia v rámci řízení navrhla.
Úřad měl totiž obavy, že by mohlo na některých trzích, zejména v západních, středních, severních a východních Čechách, dojít k narušení hospodářské soutěže. Konkrétně šlo o to, že  společnost Eurovia bude mít po uskutečnění spojení na některých lokálních trzích dostatečnou ekonomickou sílu na to, aby zabraňovala či omezovala své konkurenty působící ve výrobě obalovaných směsí a inženýrských stavbách v přístupu k drcenému kamenivu.
Proto úřad požadoval  splnění některých dodatečných podmínek. Nakonec se Eurovia zavázala, že odprodá několik kamenlomů v severních a západních Čechách.
„Úřad uvedené závazky shledal jako dostatečné ve prospěch zachování účinné hospodářské soutěže a navrhované spojení pod podmínkou splnění závazků povolil,“ uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.