CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

30. 12. 2011

0 komentářů

Euro poprvé za deset let k jenu pod hladinou 100

 


 

Ještě před tři a půl lety se přitom kurz pohyboval kolem hodnoty 170 japonských jenů za euro. Analytici v poslední době považují, vzhledem k vývoji v eurozóně, a i přes poměrně dlouhodobý pokles, euro stále za poměrně drahé. Japonská měna zase v tomto roku poměrně zajímavě posílila, a to nejenom vůči euru, ale i dolaru, britské libře a ostatním měnám. Posílil i vůči švýcarskému franku, i když v průběhu roku tomu vývoj nenasvědčoval.

Po překročení hranice 100 bodů se euro vrátilo zpět. Podle německého ministra financí rozpad eurozóny v následujících měsících nehrozí, a věří, že situace se stabilizuje. Šéfka MMF Christine Lagardeová naopak volá po jednoduchém a účelném plánu na vyřešení krize.

Zdroj: Patria, ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Česká vláda termín přijetí eura nestanoví. Měli bychom jít cestou Chorvatska?

Vláda přijala společné doporučení Ministerstva financí a České národní banky zatím nestanovit datum přijetí eura. Rozhodnutí je založeno na zjištěních obsažených v dokumentu „Vyhodnocení plnění maastrichtských konvergenčních kritérií a stupně ekonomické sladěnosti ČR s eurozónou“. V podmínkách dozvuků pandemie covid-19 a důsledků vojenské invaze na Ukrajinu nebude […]

Text: Filip Kučera

30. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *