CZK/€ 24.610 +0,18%

CZK/$ 24.180 +0,05%

CZK/£ 29.162 -0,04%

CZK/CHF 25.415 +0,21%

06. 01. 2015

0 komentářů

Euro padá, dolar posiluje

 


 

Přitom ještě před šesti měsíci bylo možné koupit dolar za 20,10 koruny. „Slabé euro požene korunu k hranici 25 korun za dolar do konce roku a ještě výše v roce 2016,“ uvedl měnový analytik londýnské pobočky ING Bank Petr Krpata.

Slabé euro pomůže kromě exportně výkonného Německa také Francii či Španělsku. Naopak Itálie, která vyváží jen málo zboží s vyšší přidanou hodnotou, by potřebovala výrazně větší oslabení,“ říká Helena Horská, šéfka ekonomického výzkumu české Raiffeisenbank.

„Potíž je v tom, že kromě Spojených států se letos čeká ekonomické zpomalení v zemích, které patří mezi hlavní zákazníky evropských exportérů,“ uvedl Ľuboš Mokráš, analytik České spořitelny.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vedení ECB dnes narychlo mimořádně zasedá. Ve hře je budoucnost předlužené Itálie, a tedy i eura

Vedení Evropské centrální banky na dnešek narychlo svolává své mimořádné zasedání. Téma se zdá být zřejmé: Itálie. Úrok na dluhu této předlužené ekonomiky se začíná nebezpečně zvyšovat. Rozevírají se totiž nůžky mezi úrokem na dluhu právě Itálie a na dluhu Německa, jenž je obecně považován za bezproblémový. […]

Text: Redakce

15. 06. 2022

Měnová reforma v ČR

Vysokou inflaci vyřeší měnová reforma

V Česku teď zažíváme období rekordní inflace a také období rostoucího státního dluhu. Až to začalo vyvolávat polemiky, jestli náhodou vláda nebude řešit problémy státních financí nějakou tou měnovou reformou. 

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

10. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.