Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

EU vyšetřuje největší banky kvůli online platbám

Investice 27.09.2011 | 09:17 0 Komentářů

Komise pro hospodářskou soutěž EU vyšetřuje, zda koordinační a rozhodovací orgán evropského bankovního sektoru EPC neporušuje při vytváření standardů pro online platby práva těch, kdo nejsou jejími členy

Antimonopolní orgány Evropské unie začaly vyšetřovat, zda Evropská rada pro platební styk – která zavádí standardy pro online platby v eurech – neblokuje vstup nových hráčů na tento trh. Vyšetřování probíhá na základě stížnosti. Komise pro hospodářskou soutěž však nesdělila, kdo stížnost podal.

Je to vedle vyšetřování Googlu další akce evropských regulačních orgánů, která má prověřit, zda funguje na internetu obchod v přirozených podmínkách a není při něm zneužíváno dominantní postavení některých hráčů.
V hledáčku největší banky
Evropská rada pro platební styk (EPC) je koordinační a rozhodující orgán evropského bankovního průmyslu, jehož členy jsou zástupci největších bank. Jde například o Deutsche Bank, HSBC, španělské BBVA a Banco Santander, britskou část Citigroup či Barclays Bank nebo italské Credit Agricole a Intesa Sanpaolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.