Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

EU chystá sbor dobrovolných humanitárních pracovníků

Investice 07.07.2011 | 09:18 0 Komentářů

Rozhovor s Kristalinou Georgievovou, eurokomisařkou pro mezinárodní spolupráci a humanitární pomoc

Praha – „Česká republika je vůdcem mezi novými státy EU v rozvojové spolupráci a humanitární pomoci, a to nejen z hlediska finančních příspěvků, ale i v zapojení českých nevládních organizací,“ řekla na nedávné návštěvě České republiky Kristalina Georgievová, držitelka titulů Evropan roku a Komisař roku 2010.
Bulharská europolitička přijela diskutovat se zástupci ministerstva zahraničí a neziskového sektoru o zlepšení koordinace v rámci zahraniční pomoci. Při této příležitosti si našla čas na rozhovor.
Jedním z vašich cílů, který jste si pro své funkční období dala, je založit Evropské sbory dobrovolných humanitárních pracovníků, tedy jakousi obdobu US Peace Corps. Co je za touto vaší iniciativou a jak by se dala využít v České republice?
Nápad založit „European Corps“ přišel v rámci diskusí o Lisabonské smlouvě, v jejímž rámci byl dokonce definován základní rámec evropských dobrovolnických sborů. Mým současným úkolem je najít pro projekt příležitosti a zjistit skutečnou potřebu, a to jak v Evropě, tak po celém světě, kde lidé potřebují pomoci. Nyní probíhá proces konzultací ve dvou fázích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.