Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Erste prodala své pojišťovny skupině VIG

Rakouská Erste Bank prodala svou pojišťovnu Versicherung skupině Vienna Insurance Group. Dceřinou společností pojišťovny Versicherung je také Pojišťovna České spořitelny.

Za převod akcií pojišťovny Versicherung zaplatí Vienna Insurance Group (VIG) 1,445 miliardy eur. Čistý výnos z transace plánuje Erste využít k posílení své kapitálové základny. Erste Bank a VIG navíc zároveň uzavřely 15 letou smlouvu o vzájemné distribuci svých produktů.

Mezi dceřiné společnosti pojišťovny Versicherung patří středo- a východoevropské pojišťovny v České republice(Pojišťovna České spořitelny), na Slovensku, v Maďarsku a Chorvatsku a také obě rumunské pojišťovny společnosti Banca Comercială Română. 

Pojišťovna České spořitelny, kterou z 55,25% vlastní Česká spořitelna, zbytek náleží pojišťovně Versicherung v loňském roce dosáhla v loňském roce čistého zisku ve výši 369,21 mil. Kč tedy o 20 % více než v roce 2006. Po ukončení transakce zůstane pětiprocentní podíl nadále ve vlastnictví České spořitelny.

Akcie společnosti VIG, která v letošním únoru vstoupila na Pražskou burzu cenných papírů klesají o 4,87 %, naopak akcie Erste rostou na pražské burze o 4,18%.

Zdroj: iDnes, ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.