Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Erste Bank získala 9,8% podíl v ruské bance Center Invest Bank

Banky Daniel Kuchta 02.07.2008 | 17:12 0 Komentářů

Erste Bank koupila 9,8% podíl v Center Invest Bank od jejích stávajících akcionářů a podle kupní smlouvy bude jmenovat jednoho člena dozorčí rady. Ukončení transakce a převod akcií se očekává ještě v červenci 2008.

Výše kupní smlouvy nebude zveřejňována, akvizice však nemá významný vliv na finanční ukazatele Erste Bank.

Center Invest Bank je jednou z vedoucích bank v regionu Jižní Rusko (disponuje zde sítí 110 bankovních poboček), v němž se nacházejí velkoměsta jako Rostov, Krasnodar, Volgograd a Soči. Oblast hraničí s Černým mořem a Ukrajinou a profituje z vysokého stupně hospodářské diverzifikace, z malé závislosti na ropném a plynovém průmyslu a ze silného zemědělství.

Banka sídlí v Rostově a zaměstnává zhruba 2 000 zaměstnanců. . Regionální tržní podíl podle výše aktiv činí 6%, celková bilanční suma činila ke konci roku 2007 1,1 miliardy EUR a vlastní kapitál 145 milionů EUR. Návratnost kapitálu činila v roce 2007 15 % a poměr nákladů k výnosům 55 %.

Banka má diverzifikovanou akcionářskou strukturu, k níž patří také respektované mezinárodní finanční instituce. Kromě rodiny Vysokov, která banku založila a drží 17,9% podíl, jsou největšími akcionáři EBRD s 27,5% a Německá investiční a rozvojová společnost (Deutsche Investitions- und Entwicklungs-Gesellschaft) s 22,5%.

Zdroj: Tisková zpráva Erste Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.