Sobota 24. října. Svátek má Nina.

ERB Banka se odvolala proti rozhodnutí ČNB

Banky 13.10.2016 | 10:16 0 Komentářů

Česká národní banka (ČNB) vyhlásila v úterý platební neschopnost ERB Banky. Rozhodnutí bankovního dohledu podle vlastníka banky Romana Popova ohrozilo snahu banky o její záchranu.

„Domluvili jsme se, že přijde nový investor, navýší kapitál, že se změní představenstvo, přijdou noví manažeři. To, co se teď stalo během posledních dnů, z toho jsem v šoku, protože to banku likviduje,“ říká majoritní akcionář a předseda představenstva Roman Popov v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

ČNB se nelíbí investice ERB ve výši 60 milionů eur do tří dluhopisů rakouské finanční skupiny M&A InvestConsult a požaduje vrácení investované částky. Centrální banka poukazuje také na porušení vnitřních předpisů ERB. Navíc požaduje, aby akcionář navýšil základní kapitál.

„Vzhledem k tomu, že mi bylo neoficiálně naznačeno, že by bylo lepší, aby v bance nebyl ruský kapitál, jsme se rozhodli jít druhou cestou: snažili jsme se najít nového investora, nového akcionáře, kterému já svůj podíl prodám a který na sebe vezme závazky za navýšení kapitálu,“ říká Roman Popov a dodává: „Pokud nebudou do té doby cenné papíry vyřešeny, tak já budu jejich výplatu garantovat, nebo je vykoupím sám. Každopádně ten problém bude vyřešen, a to v nejbližší době.“

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.