Čtvrtek 21. března. Svátek má Radek.

Equilor Investment Ltd. – nový člen Burzy cenných papírů Praha

Maďarský obchodník s cennými papíry Equilor Investment Ltd. se stává novým členem Burzy cenných papírů Praha. Jedná se o prvního ryze zahraničního člena. Sídlo společnosti je v Budapešti, odkud budou řízeny a realizovány všechny aktivity spojené s pražským trhem. Equilor Investment Ltd. je jedním ze zakládajících členů budapešťské burzy, kde patří mezi nejaktivnější obchodníky (tisková zpráva BCPP).

Jsem velmi rád, že se naše členská základna rozrůstá, zejména pokud jde firmu z našeho regionu s dlouholetou tradicí. Jsem přesvědčen, že pro český kapitálový trh bude nový člen přínosem a přinese s sebou nové investory, kteří na našem trhu doposud nepůsobí. Rozšiřování počtu členů a vetší propojení trhů v našem regionu je jeden ze způsobů, jak lze čelit poklesu objemu obchodů způsobenému zejména nárůstem netransparentních obchodů mimo trhy (OTC)“, říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Společnost Equilor Investment Ltd. se stala s účinností od 1.července rovněž účastníkem Centrálního depozitáře cenných papírů, což je nezbytnou podmínkou pro úspěšné zahájení obchodování na pražské burze. „Noví zahraniční členové mohou na náš trh vstupovat zejména díky tomu, že se nám podařilo úspěšně zahájit činnost Centrálního depozitáře. V době existence Střediska cenných papírů bylo pro zahraniční subjekty prakticky nemožné na náš trh vstoupit. Nyní je celý proces technické přípravy a samotného vstupu na burzu téměř standardní“, dodává Petr Koblic.

Burza cenných papírů Praha má 19 členů, kterým umožňuje obchodovat s akciemi, dluhopisy, investičními certifikáty, warranty a futures na třech trzích. Průměrný denní objem obchodů na akciovém trhu činí od počátku roku 2011 1,5 mld. Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.