Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Equa bank je zisková již pátý měsíc v řadě

Banky 18.04.2016 | 13:34 0 Komentářů

Equa bank se daří plnit její obchodní a finanční plán. Nízkonákladová banka hospodaří se ziskem již od listopadu loňského roku. Výší vkladů se Equa bank přiblížila ke středně velkým bankám.

V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla zisku 21,5 milionu korun. Za dobrými výsledky stojí zejména vysoká a stabilní prodejní výkonnost, disciplína na straně nákladů, obezřetné řízení rizik a provozní efektivita. Ve stejném období loňského roku vykázala ztrátu 56,5 milionu korun. Zisková by měla být banka i za celý rok 2016.

Dosažení ziskovosti je významným milníkem v rozvoji naší banky, který považuji v současném tržním prostředí za velký úspěch. Zároveň je to pro nás potvrzení, že naše strategie a obchodní model, který jsme si od počátku našeho vstupu na trh zvolili, je pro klienty atraktivní, a proto ho budeme i v budoucnu nadále rozvíjet. Výsledky hospodaření za první tři měsíce letošního roku jsou lepší, než jsme plánovali, a jsou zároveň dobrým příslibem pro dosažení kladného hospodářského výsledku v celém roce 2016,“ komentoval výsledky Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank

Bilanční suma banky překročila hranici 40 miliard korun, vlastní kapitál vzrostl o 37 procent na 3,5 miliardy korun, počet klientů se zvýšil o 51 procent na 197 tisíc. „Nejrychleji rostoucími produkty se staly běžné účty a spotřebitelské půjčky. Ke konci 1. čtvrtletí dosáhlo úvěrové portfolio objemu 28,5 miliardy korun, což v meziročním srovnání představuje nárůst přibližně o třetinu,“ dodala k výsledkům Equa bank Monika Kristková, finanční ředitelka a členka představenstva. 

Zdroj: Tisková zpráva Equa bank

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.