Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

EP Energy loni zvýšila provozní zisk, rostly i tržby

Investice 30.04.2015 | 15:59 0 Komentářů

Společnost je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny.

EP Energy loni zvýšila provozní zisk, rostly i tržby

Praha – Energetická společnost EP Energy zvýšila loni meziročně podle mezinárodních účetních standardů konsolidovaný zisk před odečtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) o 19,5 procenta na 455 milionů eur (asi 12,5 miliardy korun). EP Energy, která spravuje většinu energetických aktivit Energetického a průmyslového holdingu (EPH), výsledky oznámila dnes na svých webových stránkách. Firmě vzrostly meziročně i tržby, a to o 28,3 procenta na 2,4 miliardy eur (asi 66 miliard korun).

EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle tuzemského trhu působí na Slovensku a v Německu.

Holding EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.

Holding je v poslední době velmi aktivní v pořizování nových akvizic. Na začátku ledna koupil šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu v Itálii, v listopadu koupil černouhelnou elektrárnu Eggborough u britského Leedsu. Hovoří se i o zájmu firmy koupit dvoutřetinový podíl ve Slovenských elektrárnách (SE), který prodává italská společnost Enel. Holding k možné akvizici v pondělí uvedl, že zkoumá, zda je možné najít řešení, které bude v zájmu Slovenska i Enelu a v němž by mohl EPH sehrát smysluplnou roli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.