Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Elektronický portál MoJe daně by mohl být spuštěn příští rok

Státní rozpočet 06.11.2019 | 14:15 0 Komentářů

Se vznikem online portálu pro komunikaci s finančním úřadem počítá novela daňového řádu. Součástí této novely je však i návrh na prodloužení lhůty pro vrácení nadměrného odpočtu DPH, který vyvolal kritiku opozice.

Portál MoJe daně má být nadstavbou již existující daňové informační schránky a díky své přehlednosti a podoby s internetovým bankovnictvím tak poskytovat poplatníkům lepší přehled o jejich daňových povinnostech. První verze portálu na doméně mojedane.cz by mohla být spuštěna  na konci příštího roku.

Součástí vládní předlohy je i prodloužení lhůty k vrácení nadměrného odpočtu ze stávajících 30 dní na 45 dní. Tento návrh kromě opozičních poslanců kritizuje i Hospodářská komora ČR. Komora daňových poradců upozornila, že by opatření postihlo především exportéry a stavební firmy. „Prodloužení lhůty pro vrácení nadměrného odpočtu rovněž neodpovídá slibu vlády, že zavedení kontrolního hlášení a EET jsou poslední plošnou administrativní zátěží a nyní se vláda zaměří na benefity pro podnikatele,“ uvedla KDP.

Zdroj: E15.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.