Úterý 18. května. Svátek má Nataša.

EET startuje, hospody končí

Investice 01.12.2016 | 09:22 1 Komentář

Ostré zavedení elektronické evidence tržeb (EET) bylo spuštěno s úderem dnešní půlnoci. Hospody, restaurace a jiná gastronomická zařízení musí finanční správě posílat každou účtenku.

Cílem celého systému je omezení daňových úniků a potlačení šedé ekonomiky. Zatím to však vypadá na uzavírání hospod v malých vesnicích a zdražování jídel v pohostinství. Podle odhadů skončí až třetina vesnických pohostinských zařízení. Restaurace, které neskončí, chystají zdražování.

Od menších podniků máme informace o plánovaném či již provedeném zvýšení cen. Nejvíc na pivu a jídlu, méně na nealkoholických nápojích a lihovinách. Kvůli ohlášenému zdražení piva některými výrobci, ale i kvůli EET očekáváme růst cen o pět až 20 procent,“ potvrzuje i šéf výrobce lihovin Stock Jan Havlis.

Se startem EET panují i rozkoly ve vládě. Téměř každá ze stran nyní předkládá vlastní návrhy na změny a vyjímky v systému. Ti kteří návrhy nepředkládají, chtějí celou EET zrušit.

Zdroj: CeskeNoviny.cz

Jeden komentář: “EET startuje, hospody končí”

  1. Fr.Zákostelský napsal:

    Je jenom otazka času,než přijde naše nesocialní vlada na to,že ničí ty nejchudší podnikatele,kteří nic nechtějí a platí si to co mají.Velkých firem se v podstatě EET nedotkne.Určitě se tahle blbost rychle zruší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.