Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

ECM zvažuje emisi 2 milionů kmenových akcií

Představenstvo developerské společnosti ECM oznámilo svůj záměr vydat 2 miliony nových kmenových akcií formou privátně umístěné emise. Tato emise by měla proběhnout během ještě během letošního 4. čtvrtletí.

ECM Group N.V., hlavní akcionář (30% podíl v ECM), informoval ECM o svém záměru účastnit se zamýšlené emise až do její plné výše při ceně nepřesahující 303 Kč za akcii, což je i nabídková cena nyní platné dobrovolné nabídky odkupu ze strany ECM Group. Výnos z emise má být použit na další posílení struktury bilance a kapitálové pozice ECM.

"Privátní úpis by znamenal, že celkový počet akcií se zvýší na 6,5 mil. ks ze současných 4,5 mil. ks (+44%). Za předpokladu, že privátní nabídka bude umístěna při ceně 303 za akcii a bude úspěšná (což považujeme za velmi pravděpodobné) a při započítání 250 tis. akcií vydaných v rámci step-up equity programu (v září), dojde podle naší hrubé kalkulace k rozředění NAV na akcii na zhruba 40 EUR z 55,1 EUR k 1H08," říká k záměru ECM Patrik Vyroubal z Atlantik FT, celý jeho komentář naleznete na našem serveru v investičních zprávách.

Zdroj: Atlantik FT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.