Úterý 01. prosince. Svátek má Iva.

Dvořák, letitá tvář Novy i CME odchází. Chce podnikat

Investice 22.11.2010 | 23:44 0 Komentářů

Generálním ředitelem CET 21, která vlastní licenci Novy, bude Jan Andruško

Praha – Generálním ředitelem CET 21, která vlastní licenci k vysílání televize Nova, bude od 1. ledna 2011 Jan Andruško. Ve funkci nahradí Petra Dvořáka, který ke konci letošního roku rezignuje i na post viceprezidenta skupiny Central European Media Enterprises (CME) pro televizní vysílání. ČTK to v pondělí sdělila mluvčí TV Nova Michaela Fričová.
V pozici společníka advokátní kanceláře Kotrlík Bourgeault Andruško spolupracoval Andruško s jednateli a managementem CET 21 od roku 2005 jako hlavní externí právní poradce CET 21. Fričová upřesnila, že jeho role byla v posledních pěti letech klíčová při nejrůznějších strategických rozhodnutích. „Těším se na práci s celým týmem při rozvoji našich televizních stanic v plně digitálním světě se všemi příležitostmi a výzvami, které tento proces přináší,“ uvedl Andruško.
Za řízení vysílací divize CME bude nyní zodpovědný viceprezident CME pro strategické plánování Anthony Chhoy, uvedla společnost na svých webových stránkách. „Pracovat posledních pět let pro CME byla výborná zkušenost, je ale čas, abych se vydal jiným směrem. Mám v plánu rozvíjet několik podnikatelských příležitostí,“ komentoval tamtéž svůj odchod z televize Dvořák.
Andruško vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, jako advokát zastupoval například klienty v mezinárodních arbitrážích nebo podnikových fúzích, pracoval i pro státní Revitalizační agenturu. Pro jihoafrickou společnost South African Breweries (SAB) zajišťoval koupi majoritního podílu v Plzeňském Prazdroji, angažoval se také ve sporech, které v minulosti CME vedla s bývalým ředitelem Vladimírem Železným. Pro americkou mediální firmu připravoval koupi televize Nova od skupiny PPF.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.