Středa 12. prosince. Svátek má Simona.

Důvěra ve světovou ekonomiku zůstává vysoká

„I přes rostoucí inflaci a přetrvávající nejistotu světové ekonomiky poukazuje průzkum HSBC na odolnost tržního prostředí vůči zvyšujícím se cenám surovin, růstu úrokových sazeb či nižším útratám spotřebitelů,“ uvádí Tomáš Nymburský, ředitel exportních finančních služeb HSBC Bank.

Podle průzkumu HSBC Bank je důvěra ve světovou ekonomiku nadále silná. Tahouny růstu mají být stále rozvíjející se trhy, s nimiž dochází k větší propojenosti. Za nejperspektivnější považují bankéři z HSBC Čínu, Evropu a Latinskou Ameriku.

„Pro české vývozce je trh s Čínou nebo Brazílií nadále atraktivní a lze předpokládat, že své obchodní aktivity budou směřovat právě do regionů těchto trhů,“ komentuje Tomáš Nymburský.

Čínské renminbi by moha být v letošním roce jednou ze tří nejobchodovanějších měn. "V současnosti již zaujala dosavadní pozici britské libry a stala se tak třetí nejběžněji obchodovanou měnou. Aktuálnímu žebříčku nejobchodovanějších světových měn vévodí americký dolar, který setrvává na vedoucí pozici. Za ním je euro, čínská měna renminbi, britská libra a japonský jen," uvádí zpráva HSBC.

Zdroj: Tisková zpráva HSBC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.