Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Dukovany sníží výkon reaktoru kvůli netěsnosti kanalizace

Investice 23.12.2014 | 17:40 0 Komentářů

Netěsnost se podle mluvčího elektrárny projevila dnes časně ráno mírným zvýšením množství odtékající vody v jednom z měřicích míst.

Dukovany sníží výkon reaktoru kvůli netěsnosti kanalizace

Dukovany (Třebíčsko) – Kvůli netěsnosti jedné z kanalizačních větví bude v noci na středu neplánovaně snížen výkon reaktoru třetího bloku v dukovanské jaderné elektrárně na 0,5 procenta. Výkon by měli pracovníci elektrárny snížit dnes kolem 22:30, následovat bude oprava netěsnosti. Řekl to mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.

„Z provedeného chemického rozboru vyplývá, že jde o takzvanou demivodu ze sekundárního okruhu bez kontaminace,“ uvedl Bezděk. Netěsnost se podle něj projevila dnes časně ráno mírným zvýšením množství odtékající vody v jednom z měřicích míst.

V Jaderné elektrárně Dukovany je od 29. listopadu odstaven od rozvodné sítě čtvrtý výrobní blok kvůli výměně části jaderného paliva v jeho reaktoru a revizím zařízení. Je to letos poslední plánovaná odstávka, měla by skončit 30. prosince. V listopadu se už bloky číslo tři a čtyři zastavily neplánovaně kvůli poruše potrubí. Mimo provoz byly oba bloky zhruba dva týdny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.