Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Důchodci dostanou přidáno 300 korun

Penze 19.09.2016 | 12:19 2 Komentářů

Vládní strany se dohodly, že důchody vzrostou od ledna 2017 o 300 korun. Ministerstvo financí uvolní ze státního rozpočtu 3,5 miliardy korun.  Podle původní koaliční dohody si měli důchodci přilepšit pouze o 200 korun. 

Ministr financí Andrej Babiš ale přislíbil důchodcům navýšení o 300 korun již v březnu letošního roku. Plánované peníze mi ale vzaly ČSSD s KDU-ČSL na zbytečně vysoké navýšení rozpočtu pro vědu a výzkum,„ řekl. Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová uvedla  na twitteru na adresu ministra financí: „Jsem ráda, že po měsících hádek, kdy já chtěla 300 korun a on jen 200 korun, si vzpomněl na svůj slib.“

„Když se ekonomice daří, mají z toho těžit všichni,“ přivítal návrh i předseda opoziční ODS Petr Fiala. V průměru by se starobní důchod měl zvýšit v příštím roce až o 308 korun na 11 745 korun. Podle ministryně práce a sociálních věcí by měla základní výměra důchodu vzrůst o 110 korun na 2 550 korun a procentní výměra o 0,4 až 2,2 procenta. Vláda by se návrhem měla zabývat ve středu zároveň s projednáváním rozpočtu pro příští rok.

Zdroj: ČTK

2 komentáře: “Důchodci dostanou přidáno 300 korun”

  1. Magdalena Rožičová napsal:

    Důchodcům dáte 300 kč zkorumpovaný politici si přidávají tisíce.Ministry se střídají jako ponožky!Jednou ho odvolají a za chvíli znovu zvolí.Viz Benešová,zdravotníctví a další a další.Za komunistů se toto nedělo.Za totáče se kradlo tajně a teď se krade veřejně a miliardy a co se stane?Nic.

  2. Jesienka napsal:

    Politici jsi přidávají tisíce a my „obyčejní“lidé,kte­ří dřeli celý život dostanou směšných 300kč???Za „totáče“by se to rozhodně nestalo!!Zlatí komunisti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.