Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Důchodci by mohli dostat jednorázový příspěvek tisíc korun

Penze 15.10.2015 | 09:34 1 Komentář

Sněmovní sociální výbor schválil pro příští rok jednorázový příspěvek k důchodu ve výši tisíc korun. Bez příspěvku by se podle zákonných pravidel důchodcům penze v příštím roce zvýšila pouze o 40 korun.  

Původní návrh vlády počítal s příspěvkem 600 korun v letošním prosinci. Opozice návrh  zablokovala. Následně koalice navrhla vyplatit 900 korun v únoru příštího roku. Sněmovní výbor jednal také o výplatě 1 200 korun. Tento návrh by chtěl zpravodaj Miroslav Opálka předložit ještě ve druhém sněmovním čtení.

Návrh státního rozpočtu počítá s výdaji na důchod ve výši 393,01 miliardy korun. Podle České správy sociálního zabezpečení byl na konci loňského roku 2,86 milionu lidí s důchodem starobním, invalidním a pozůstalostním. Starobní důchod pobíralo 2,36 milionu lidí. Do poloviny letošního roku jejich počet vzrostl o sedm tisíc a průměrný starobní důchod činil 11 316 korun.  

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Důchodci by mohli dostat jednorázový příspěvek tisíc korun”

  1. Marie napsal:

    Tak na zvyseni duchodu nejsou pry penize, otresne dohady o podelanych 50 nebo 40 korun, coz je urazkou duchodcu, kterym neustale rostou naklady v souvilosti se zdravim, ale pro privandrovalce jsou! A tem se zaplati uplne vse, co si duchodce musi zaplatit z toho smesne nizkeho duchodu! Vzdyt jen kapesne pro ty privandrovalce je 3× vyssi nez muj duchod! To je vlastizrada a celou vladu je potreba potrestat smrti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.