CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

30. 01. 2008

0 komentářů

Držitelé karet Visa uskutečnili transakce v hodnotě téměř 15 miliard eur

 


 

Podle průzkumu Visa Europe dochází v České republice ke zřetelným změnám v používání platebních karet, kdy klienti ve stále větší míře kartami platí na rozdíl od let předchozích, kdy karty spíše sloužily k výběru hotovosti.

V České republice je v současnosti v oběhu celkem 5,4 milionu platebních karet Visa. Z celkového počtu je 808 000 karet kreditních, což oproti předchozímu roku představuje nárůst o 54,1 %. V období od září 2006 do září 2007 bylo těmito kartami Visa uskutečněno celkem 76,4 milionů transakcí v celkovém objemu 2,9 miliardy eur, což je meziroční zvýšení o 22,9 %.

„Lidé používají platebních karet k hrazení větších nákupů, ovšem stejně tak jimi platí předměty každodenní potřeby v obchodech, na benzinových stanicích a v restauracích. Češi se naučili platit lépe a efektivněji: vědí, že nemusejí stát ve frontě před bankomatem, když je mnohem snazší zaplatit kartou Visa přímo. uvedl Area Manager Visa Europe pro Českou republiku Miloslav Kozler a dodal: "Na úspěch dosažený v roce 2007 chceme navázat a nadále budeme úzce spolupracovat s našimi členskými bankami, abychom mohli svým klientům nabídnout ještě víc inovativních způsobů platby.“


Do konce letošního roku by měla být ve spolupráci s většinou místních bank dokončena implementace systému Visa cashback – umožňujícím výběr hotovosti na pokladnách u vybraných obchodních partnerů.

Mezi horké novinky patří především nově zaváděný systém Visa payWave. Jedná se o bezkontaktní způsob placení nižších částek u maloobchodníků, jehož výhodou je rychlejší úhrada drobných nákupů bez nutnosti autorizace. Tento systém prozatím úspěšně funguje v Londýně a Istanbulu. Zavedení systému payWave v České republice společnost Visa plánuje v blízké budoucnosti, v současnosti probíhají jednání s partnerskými bankovními institucemi.

Další technologickou novinkou bylo spuštění super výkonného systému pro zpracování karetních transakcí ve všech čtyř a půl tisících členských bankách. Tento systém zpracoval v loňském roce celkem 6 miliard transakcí.

REKLAMA

Zdroj: Tisková zpráva Visa Europe

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.