Středa 15. července. Svátek má Jindřich.

Druhý pilíř skončil. Lidé si naspořili 3 miliardy korun

Penze 29.01.2016 | 08:25 0 Komentářů

Do konce září se lidé, kteří si spořili do druhého pilíře musí rozhodnout, co se svými naspořenými penězi udělají. O 3 miliardy korun budou také bojovat penzijní společnosti, které již začátkem února začnou klientům rozesílat dopisy.

Cílem je, aby si lidé peníze nevybrali a neutratili, ale vybrali si některý z nových spořících produktů. Celkem se jedná až o 83 tisíc klientů.

Už během února začneme klientům posílat dopisy, ve kterých budou mít výpis ze svého účtu a informaci o zrušení druhého pilíře a také od nich budeme chtít, aby nám řekli, jak chtějí s penězi naložit. Když nám sdělí, že chtějí peníze vložit na penzijní připojištění, už dál nebudou muset nic dělat a v říjnu jim je převedeme na účet,“ říká šéf Penzijní společnosti Komerční banky Pavel Racocha.

Podobné plány mají i ostatní společnosti. Jedná se o ČSOB, Českou spořitelnu, Českou pojišťovnu a Allianz. Nabídky budou vesměs stejné. Založit si nové penzijní pojištění, popřípadě převést na jiné. Finanční ústavy nabídnou i možnost založení nového penzijního pojištění pro děti.

Ze zákona mají klienti nárok buď na vyplacení všech svých naspořených úspor, nebo je mohou dál spořit s jiným finančním produktem. Platí však, že výplata musí být od 15. října do konce roku.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.