CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

29. 01. 2016

0 komentářů

Druhý pilíř skončil. Lidé si naspořili 3 miliardy korun

 


 

Cílem je, aby si lidé peníze nevybrali a neutratili, ale vybrali si některý z nových spořících produktů. Celkem se jedná až o 83 tisíc klientů.

Už během února začneme klientům posílat dopisy, ve kterých budou mít výpis ze svého účtu a informaci o zrušení druhého pilíře a také od nich budeme chtít, aby nám řekli, jak chtějí s penězi naložit. Když nám sdělí, že chtějí peníze vložit na penzijní připojištění, už dál nebudou muset nic dělat a v říjnu jim je převedeme na účet,“ říká šéf Penzijní společnosti Komerční banky Pavel Racocha.

Podobné plány mají i ostatní společnosti. Jedná se o ČSOB, Českou spořitelnu, Českou pojišťovnu a Allianz. Nabídky budou vesměs stejné. Založit si nové penzijní pojištění, popřípadě převést na jiné. Finanční ústavy nabídnou i možnost založení nového penzijního pojištění pro děti.

Ze zákona mají klienti nárok buď na vyplacení všech svých naspořených úspor, nebo je mohou dál spořit s jiným finančním produktem. Platí však, že výplata musí být od 15. října do konce roku.
Zdroj : iHNed.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Sociální pojištění vs. investice na důchod

Povinné důchodové pojištění nebo nepovinné důchodové spoření a investování?

Český důchodový systém staví v současné době na průběžných základech s povinným důchodovým pojištěním. To se odvádí ze zákonem definovaných příjmů, nejčastěji z příjmů ze zaměstnání a z příjmů OSVČ. A zároveň z těchto vybraných plateb financuje stát současné důchody.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

31. 01. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.